VICTRON ENERGY

VICTRON ENERGY:

Hybridní DC jednotky od holandské společnosti, které nabízí jednofázové komplexní a multifunkční řešení pro rodinné domy. Systém zvyšuje energetickou nezávislost vlastní vyrobenou elektřinou a napájí energií spotřebiče i v případě výpadků veřejné elektrické sítě. Automaticky upřednostňuje a využívá vyrobenou solární energii a minimalizuje odběry z rozvodné sítě.

Easy Solar funguje jako centrální jednotka. Kombinuje měnič/nabíječku/ regulátor do jednoho kompaktního zařízení, do kterého jsou připojeny solární panely a baterie. Snadno se instaluje, je nenáročný na prostor a minimalizuje potřebu na nutnou kabeláž.

.

Jednotky vybavené Color Controlem GX disponují širokým komunikačním rozhraním RS485, Ethernet, VE.CAN, USB, Micro SD card.Modelové řady jsou ve výkonech 1600VA, 3000VA a 5000VA a jsou vhodné pro olověné i Lithiové baterie s napětím 12V, 24V a 48V.

Výrobce poskytuje nadstandardní záruku v ceně výrobku na 5 let.

.
 
 

S nebo bez dodávek energie do sítě

Pokud je k dispozici rozvodná síť, EasySolar podle nastavení může dodávat/ nebo nedodává přebytečnou energii zpět do distribuční sítě. V našich podmínkách je preferované nastavení bez dodávek do rozvodné sítě- solární energie, kterou aktuálně nespotřebují ani spotřebiče (výroba energie ze slunce je vyšší než její aktuální spotřeba) a není uložitelná v baterii (ta je v danou chvíli nabitá), tak HUB-1 nevyrobí, což zajistí automatickým tlumením výroby integrovaným MTTP solárním regulátorem.

Výhody DC systému

EasySolar má tu výhodu, že proces nabíjení baterie se celý realizuje ve stejnosměrném DC napětí (FV panely-MPPT solární regulátor-baterie). Současně EasySolar využívá právě vyrobenou solární energii k přímému napájení připojených spotřebičů převodem ze stejnosměrného (DC) napětí na střídavou (AC) formu. Právě vyrobená energie je tak přímo využívána spotřebiči aniž by musela být nejdříve uložena do baterie. Tím se dále omezují energetické ztráty a opotřebení baterie. Oproti jiným systémům se síťovými měniči zde nejsou zbytečné ztráty převodem energie na střídavou formu a zase zpět na stejnosměrnou (baterie). Zbytečně tak systém nepřichází o energii její transformací.

Přehledný monitoring systému

Na velkém barevném displeji Color Control GX jsou přehledně zobrazovány aktuální provozní stavy včetně hodnot. Pomocí kabelu, nebo přídavného wi-fi modulu je možné připojit jednotku k internetu a získat možnost sledovat Váš systém kdekoli a kdykoli na světě pomocí portálu VRM od výrobce Victron. Shromažďují se zde data za posledních několik měsíců a vizualizují se do přehledných grafů. Máte podrobné informace o napětí, proudu a výkonu na straně Baterie, míře nabití baterie v %, solárních ziscích průběhu dne a fázích dobíjení baterie solárním systémem. Víte, kdy byla připojena rozvodná síť a kolik energie bylo odebráno. Pro více informací můžete vyzkoušet demo účet pro vzdálené sledování zde: https://vrm.victronenergy.com/

 
 
 

CHCETE FOTOVOLTAICKOU ELEKTRÁRNU SNADNO A RYCHLE VČETNĚ VYŘÍZENÍ DOTACE?

Zodpovíme všechny Vaše dotazy a navrhneme optimální řešení systému na míru včetně vypracování cenové nabídky.

 

DSC01391
IMG_2379
IMG_4844
IMG_9027