Fotovoltaický a solární ohřev vody

JEDNODUCHÝ SYSTÉM S RYCHLOU NÁVRATNOSTÍ

- Výrazná úspora nákladů na ohřev vody.

- Státní dotace NZÚ až 35 000 Kč + 5 000 Kč.

- Automatický a bezobslužný provoz.

- Úspora až 70% nákladů na ohřev teplé vody.

- Realizace formou „na klíč“ včetně možnosti vyřízení dotace.

Jak fotovoltaický ohřev vody funguje

Fotovoltaické panely jsou připojené přes řídící jednotku ohřevu vody do zásobníku teplé užitkové vody. Řídící jednotka inteligentně řídí ohřev vody ze dvou zdrojů elektrické energie. První zdroj je elektrická energie ze sítě (AC 230V) a druhý zdroj je elektrický energie vyráběná fotovoltaickými panely (DC).

Připojení na zdroj elektrické energie ze sítě garantuje ohřev vody během dlouhého nepříznivého počasí. Pomocí termostatu se nastaví požadovaná teplota (např. 45 °C). Při dosažení přednastavené teploty se automaticky vypíná přívod energie ze sítě. Voda v ohřívači se dále ohřívá čistou energií z fotovoltaických panelů, kterou lze nastavit až na 80°C.

K realizaci kompletního systému ohřev teplé užitkové vody pomocí fotovoltaických panelů není zapotřebí žádné povolení. Vyrobená elektrická energie není dodávaná do sítě, ale je přímo směřována z panelů do ohřívače teplé vody (bojleru). Elektřina je svedená do bojleru pomocí dvou tenkých kabelů. Které svými rozměry lze jednoduše zabudovat schovat do stávajících průstupů, stoupaček či instančních lišt.

Fotovoltaický ohřev je možné použít i na Váš starý bojler

ŘÍDÍCÍ JEDNOTKA PRO VÁŠ STÁVAJÍCÍ BOJLER

ŘÍDÍCÍ JEDNOTKA PRO VÁŠ STÁVAJÍCÍ BOJLER

FOTOVOLTAICKÝ OHŘEV S BOJLEREM DRAŽICE

FOTOVOLTAICKÝ OHŘEV S BOJLEREM DRAŽICE

Srovnání s kolektory

Fototermické solární kolektory se srovnatelným výkonem zaberou na střeše menší plochu, ale to je jejich jediná výhoda. Potřebují speciální bojler s tepelným výměníkem, oběhové čerpadlo, expanzní nádobu nebo expanzomat, mezi bojlerem a kolektory jsou nataženy dvě izolované trubky nebo flexihadice, každá o průměru několika centimetrů - tomu pak odpovídají nutné stavební zásahy (zasekávání do zdí, průchody přes stropy apod), pokud budova není pro instalaci solárního systému připravena. Fototermický systém musí být naplněn nemrznoucí teplonosnou kapalinou, která cirkuluje díky oběhovému čerpadlu, napájenému z elektrické sítě. Teplonosná kapalina se musí doplňovat, měnit, systém je náročný na těsnost. V případě nedostatečného odběru tepla hrozí tzv. stagnace. Musí se řešit zálohování ohřevu pro případy nízké sluneční aktivity

Fotovoltaické systémy těmito problémy netrpí.

 

CHCETE FOTOVOLTAICKOU ELEKTRÁRNU SNADNO A RYCHLE VČETNĚ VYŘÍZENÍ DOTACE?

Zodpovíme všechny Vaše dotazy a navrhneme optimální řešení systému na míru včetně vypracování cenové nabídky.

Poptávkový formulář