DZ DRAŽICE LOGITEX

DZ DRAŽICE LOGITEX

Ohřívače vody LX představují nové technické řešení ohřevu vody pomocí fotovoltaických panelů. Originálním řešením jsou zásobníky vody, které jsou vybavené dvěma topnými spirálami. Pracují na principu dvou samostatných elektrických rozvodů. První je napojený na elektrickou energii ze sítě (AC 230 V) a druhý je napojený na ekologicky čistou elektrickou energii z fotovoltaických panelů. Oba okruhy můžou pracovat současně nebo každý samostatně.

Připojení na zdroj elektrické energie ze sítě garantuje ohřev vody během dlouhodobého nepříznivého počasí. Pomocí termostatu se nastaví požadovaná teplota vody (např. 45 °C). Při dosáhnutí přednastavené teploty se automaticky vypíná přívod elektrické energie ze sítě (AC 230 V) a voda v ohřívači se dále ohřívá ekologicky čistou elektrickou energií z fotovoltaických panelů (ohřev až na max. teplotu 75 °C).

Při tomto způsobu ohřevu vody dochází k významné úspoře elektrické energie čerpané ze sítě s doprovodným významným šetřením finančních prostředků. Ohřívače vody LX ACDC se dají využít i v režimu nočního proudu (nízký tarif). Při této variantě v noci ohřívá vodu zdroj laciného nočního proudu a přes den ekologicky vyrobený proud z fotovoltaických panelů.

Typy ohřívačů LX ACDC/M (M+K a KW)

Všechny typy ohřívačů vody LX ACDC/M, M+K a M+KW mají zabudovanou univerzální spirálu na stejnosměrný proud z panelů. Na univerzální spirálu je možno připojit fotovoltaický zdroj 1,0 kW (120 V DC), 1,5 kW (180 V DC), nebo 2,0 kW (240 V DC).

Součástí sestavy je LXDC SET 1-2 kW, který se instaluje na zeď vedle ohřívače a zajišťuje jednak odpojení či přesměrování energie panelů, bezpečnost systému a i způsob provozu fotovoltaické instalace vzhledem připojení nebo nepřipojení k veřejné distribuční soustavě.

POWER BOX MPPT

Jako doplněk systému pro získání maximálního energetického zisku systému je možné doplnit systém ještě o zařízení LXDC POWER BOX. Jedná se o elektrické zařízení určené na výkonové přizpůsobení fotovoltaických panelů ke konstantní odporové zátěži – DC topného tělesa. Zařízení pracuje na základě známé funkce MPPT (Maximum Power Point Tracking). Jinak řečeno LXDC Power Box představuje ekvivalentní zátěž, která je regulovaná tak, aby za každých slunečných podmínek byl dosažen maximální výkon DC topného tělesa. Pro nástěnné varianty ohřívačů je vhodná varianta LXDC POWER BOX 1-2 kW.

JE LIBO TOPIT? NENÍ PROBLÉM POMOCÍ LX DC PEC

Přímé napojení fotovoltaických panelů na akumulační kamínka LXDC / PEC je velmi vhodné pro temperování, ohřev budov. Topení není závislé na přívodu střídavého proudu (AC) ze sítě. Je zcela autonomní, vypínání a zapínání se ovládá manuálně pomocí pojistkového odpojovače nebo pomocí analogového prostorového termostatu v kombinaci s ohřevem vody v bojleru LX. Priorita ohřevu vody nebo temperování lze nastavit na jednotce DC BOXU. Akumulační kamna LXDC / PEC jsou vyrobena a dimenzovaná pro velmi vysoké teploty, proto může být zapojena přímo na fotovoltaický zdroj o max. výkonu 2,0 kW DC.

 

CHCETE FOTOVOLTAICKOU ELEKTRÁRNU SNADNO A RYCHLE VČETNĚ VYŘÍZENÍ DOTACE?

Zodpovíme všechny Vaše dotazy a navrhneme optimální řešení systému na míru včetně vypracování cenové nabídky.

 

DSC01326
Fotovoltaická kamna
IMG_8839
IMG_8945